Zaměření podlahy

Na co se připravit, než přijede na zaměření podlahář.

Velice se mi líbí článek, a jí se s ním také ztotožňuji od Josefa Voborníka, kde s jeho svolením si dovolím odcitovat jak probíhá zaměření podlah. www.videopodlahy.cz

Pokládka nové podlahy vyžaduje informace a přípravu. Podlaháři rozlišují dva až pět druhů zákazníku. Do jaké skupiny patříte?

Ale než zjistíte, do jaké skupiny patříte, povíme si, na co se připravit. Prosím vás lidi ještě upřesním, je to důležité, jedná se o to, když opravdu dojede podlahář ano, ne pokladač, tam totiž platí, úplně jiná pravidla, tam platí to, že neplatí nic. Žádné pravidla, žádné informace, žádné zkušenosti a nic z toho, co tady píšu. Jaký je rozdíl, mezi podlahářem a pokladačem jsme si už psali v jednom článku, tak není třeba se v tom pitvat. Je to podobné, jako jaký je rozdíl mezi prodavačem a podavačem. Prodavač vám nabídne užitek a podavač vám podá na co si ukážete.

Takže dojede podlahář. Takhle ještě je dobré si říct, že ta situace, která nastane, je pro mnohé zákazníky poprvé v životě, pro některé podruhé protože se rozvedli a přišli o všechno a začínají znova,

ale podlahář to zažívá téměř denně tyto situace a někdy i několikrát. Ne že by se rozváděl tolikrát, ale chodí zaměřovat, zjišťovat, bádat, odhalovat, detekovat, zkoumat, měřit – vlhkost vzduchu teplotu zbytkovou vlhkost v podkladu, vážit, odebírat vzorky, připravovat vzorky, navrhnout řešení, doporučit krytinu, navrhnout řešení detailu, naplánovat souběh prací na sebe navazujících, dělat rozpočty, stanovit technologický postup, správně objednat množství materiálu, zajistit dopravu, připravit a stanovit klimatické podmínky po dohodě s investorem a v neposlední řadě, navrhnout a doporučit systém údržby vaší podlahy. Ano tohle všechno podlahář ví, zná, dělá. A pak se mezi dveřmi objeví zákazník číslo 5 a řekne – podklad je rovný a suchý, nemusí se nivelovat a jde to rovnou na to. No to je na zabití že jo chlapi? Ano, a proto každý podlahář má svého terapeuta, psychologa, sexuologa, aby mu pomohli tyto devianty s nevyléčitelnou nemocí, zvládat. Protože sami uznáte, že je to stejné, jako když se vrací gynekolog z práce po celodenní šichtě domu a jak tak jde parkem, vyskočí na něj ženská, a že když jí dá kilo, tak mu jí ukáže. Teda nemají to lehké ti doktoři vám povím. Tak prosím vás nesnažte se podlaháře přesvědčovat nebo mu napovídat co a jak má dělat. A zapomeňte na větu, „ale na internetu jsem četl“ nebo „můj známí mi říkal, že jeho známého známí má známého podlaháře a ten mu říkal že jednou u jednoho známého viděl, jak mu dělal někdo podlahu a bla bla bla. To neříkejte jo, protože to, co mnohdy slyšíte, čtete, hlavně na diskuzních fórech opravdu nemá společného s řemeslem nic, jsou to bludy, jedna paní povídala. Mohl bych sem těch nesmyslů zkopírovat mnoho, ale mohlo by se stát, že by se někdo poznal, a to není předmětem tady toho článku. Myslím to vážně, to takhle, když povíte, že jste to četli na videopodlahách, to je jiná to podlaháři už vědí, že tady dostanou zaručeně jen ty správné informace. Dokonce z některý informací se mnozí ponaučí pro příště. Já sám to tam na videopodlahách čtu také, někdy i několikrát jeden článek, abych měl co nejvíce zhlédnutí, protože někdy mám pocit, že jde jenom o čísla. Já sám někdy na tyto fóra a chaty na jiný weby chodím také, ale jenom jako pozorovatel. Psát tam cokoliv je naprosto zbytečné. 1000 nic i vola umoří. Proč tam chodím? Dobrá otázka, pro inspiraci asi ne, ale chodím tam hlavně v období dlouhého klidu. Když jsem v pohodě, a tak nějak mě nic nerozhodí a potřebuji nakopnout, nějaký impulz. To vám řeknu, takový 10 – 15minut strávené na těchto chytrých webech a jsem nastartovaný na první našlápnutí. Větší koncentraci odborníků na 1 A4 list nikde jindetotiž nenajdete než tam.

Takže lidi prosím vás, pokud už si pozvete domu podlaháře, nechte ho dělat svou práci, rozumí jí a chce vám pomoc najít to správné řešení a podlahu pro vás.